Publikacje i wystąpienia

21 listopada 2016

Iwona Mirosz prelegentem warsztatów „Nowe zasady kontroli KNF w sektorze bankowym” w dniach 15-16 listopada 2016 r.

Iwona Mirosz wystąpiła jako prelegent podczas warsztatów „Nowe zasady kontroli KNF w sektorze bankowym” organizowanych przez MMC Polska w dniach 15 – 16 listopada 2016 r. w Warszawie.
Warsztaty były poświęcone najnowszym zmianom legislacyjnym w zakresie nadzoru nad bankami, w szczególności zwiększonym uprawnieniom KNF, procedurom kontrolnym, sankcjom stosowanym przez nadzór finansowy. Tematem prelekcji mecenas Iwony Mirosz były zmiany prawne w odniesieniu do nadużyć finansowych.

23 lutego 2016

IWONA MIROSZ W KOMENTARZU DLA DWUMIESIĘCZNIKA RADCA PRAWNY, STYCZEŃ-LUTY 2016

Iwona Mirosz w komentarzu dla dwumiesięcznika „Radca Prawny” zwróciła uwagę na konieczność odróżnienia sytuacji, w której klient podąża za swoim prawnikiem od sytuacji, w której prawnik w sposób nieetyczny przejmuje klientów kancelarii oraz o częstotliwości występowania komentowanego problemu w branży finansowej.

Komentarz dotyczący problemu migracji prawników znajduje się w dwumiesięczniku „Radca Prawny” (styczeń-luty, numer 163, 2016, str. 25). (link)

19 stycznia 2016

Bartosz Jankowski prelegentem na konferencji BANCASSURANCE W ŚWIETLE NAJNOWSZEGO PRAWA organizowanej przez MMC Conferences w dniach 1-2.02.2016

Bartosz Jankowski wystąpi jako prelegent na konferencji „Bancassurance w świetle najnowszego prawa” organizowanej przez MMC Conferences w dniach 1-2 lutego 2016 r, w Hotelu Sheraton w Warszawie.

Podczas Konferencji będą poruszane zagadnienia związane m.in. z wynagrodzeniem banków po 1 kwietnia 2016 r., interpretacją postanowień Rekomendacji U, współpracą banku i towarzystwa ubezpieczeniowego w ramach bancassurance, konsekwencjami biznesowymi dla banków i ubezpieczycieli związanymi z nowym kształtem umów ubezpieczeniowych, problematyką ochrony Konsumentów w świetle najnowszego prawa.

Zobacz program szkolenia

05 sierpnia 2015

Iwona Mirosz prelegentem na konferencji REGULACJE DOTYCZĄCE NADUŻYĆ NA RYNKU FINANSOWYM organizowanej przez MMC Conferences w dniach 7-8.10.2015

Iwona Mirosz wystąpi jako prelegent na konferencji „Regulacje dotyczące nadużyć na rynku finansowym” organizowanej przez MMC Conferences w dniach 7-8 października 2015 r, w Hotelu Sheraton w Warszawie.

W pierwszym dniu konferencji Iwona Mirosz przedstawi zagadnienia dotyczące zmian w Prawie bankowym oraz Ustawie o obrocie instrumentami finansowymi w odniesieniu do nadużyć finansowych. Nowelizowane przepisy obejmują nowe zasady zarządzania ryzykiem. Ponadto zmieni się rola komórki audytu oraz cały system kontroli wewnętrznej. Ma to prowadzić do wiarygodności i zgodności działania firmy.

Zobacz program szkolenia

17 kwietnia 2015

Iwona Mirosz, „Działać poza Systemem?”, BS.NET, kwiecień 2015

Iwona Mirosz w artykule dla „BS.NET – Magazynu Bankowości Spółdzielczej w Polsce” o rządowej propozycji zmian w ustawie o bankach spółdzielczych i zrzeszających,  nadającej nowy kształt bankowości spółdzielczej i służącej dostosowaniu krajowego systemu bankowości spółdzielczej do obowiązującego w Polsce i pozostałych krajach członkowskich Rozporządzenia CRR.

Artykuł ukazał się w kwietniowym wydaniu magazynu „BS.NET” (kwiecień 2015/numer 8, str. 36-37).

Pełna treść artykułu.