Blog

15.11 2019

Do Zespołu Kancelarii dołączył mecenas Arkadiusz Kawulski, jako współpracujący ekspert prawa bankowego i usług płatniczych

Autor: Iwona Mirosz Kategoria: Pozostałe

Arkadiusz Kawulski to radca prawny z ponad 20-letnim doświadczeniem zawodowym w bankowości: zarówno w nadzorze bankowym i bankowości centralnej, jako szef wydziału prawnego w Generalnym Inspektoracie Nadzoru Bankowego i radca prawny w Departamencie Prawnym NBP, jak i w bankowości komercyjnej jako radca prawny w Alior Bank S.A. Prowadził także własną kancelarię, zajmując się obsługą prawną banków i instytucji finansowych, także we współpracy z naszą kancelarią. Jest autorem Komentarza do Prawa Bankowego, wydanego w 2013 roku przez wydawnictwo LexisNexis.

WIĘCEJ
15.11 2019

Iwona Mirosz reprezentowała Kancelarię na dorocznej Konferencji IT@BANK, która w tym roku odbyła się w dniu 14 listopada w Warszawie.

Autor: Iwona Mirosz Kategoria: Pozostałe

Konferencja IT@BANK 2019 to największe i najbardziej prestiżowe w Polsce spotkanie środowiska informatycznego i sektora bankowego, organizowane przez Związek Banków Polskich pod hasłem "technologia rozwija się dzięki bankowości, a bankowość zyskuje siłę napędową dzięki technologii". Tegoroczne wystąpienia dotyczyły zmian kulturowych zachodzących w bankach, rozwiązań chmurowych, technologii, jako nośniku rozwoju, Big Data i centrów innowacji.

WIĘCEJ
30.10 2017

Iwona Mirosz reprezentowała Kancelarię na jesiennym Spotkaniu Liderów Bankowości i Ubezpieczeń w Warszawie.

Autor: Iwona Mirosz Kategoria: Pozostałe

W dniach 4-5 października odbyły się Warsaw International Banking Summit i Insurance Forum - organizowane przez MMC Polska - Kluczowe Spotkania Przedstawicieli Rynku Bankowości i Ubezpieczeń.

WIĘCEJ
27.06 2017

Do zespołu Kancelarii dołączyła mecenas Iwona Zabłocka-Kornas

Autor: Iwona Mirosz Kategoria: Pozostałe

Iwona Zabłocka-Kornas jest specjalistą prawa pracy, prawa autorskiego, ochrony danych osobowych i ochrony konsumentów. Posiada ponad 20 letnie doświadczenie w zakresie doradztwa prawnego oraz prowadzenia spraw sądowych.

WIĘCEJ
27.06 2017

Mecenas Iwona Mirosz dla dwumiesięcznika Radca Prawny

Autor: Iwona Mirosz Kategoria: Pozostałe

Z jakimi zagrożeniami wiąże się zmiana adresu kancelarii? Co należy do obowiązków kancelarii w przypadku zmiany adresu?
Na te pytania odpowiada mec. Iwona Mirosz w najnowszym numerze dwumiesięcznika Radca Prawny.

WIĘCEJ
07.06 2017

Iwona Mirosz i Bartosz Jankowski reprezentowali Kancelarię na dorocznym Kongresie FutureTech, ktory w dniach 24 i 25 maja zgromadził licznych przedstawicieli sektora finansów debatujących o aspektach gospodarczych, prawnych i społecznych dynamicznego rozwoju technologii cyfrowych.

Autor: Iwona Mirosz Kategoria: Pozostałe

Program Kongresu zorganizowanego przez MMConferences obejmował trzy bloki tematyczne: FinTech, InsureTech i Big Data - w zakresie związanym z rozwojem technologii cyfrowych, w tym przede wszystkim sztucznej inteligencji, oraz ich wpływu na przetwarzanie danych, możliwości biznesu, rozwój branży finansowej, inwestycje i rynek pracy.

WIĘCEJ
07.06 2017

Partnerzy Kancelarii Iwona Mirosz i Bartosz Jankowski uczestnikami XIV Banking Summit i X Insurance Forum – Spotkanie Liderów Bankowości i Ubezpieczeń

Autor: Iwona Mirosz Kategoria: Pozostałe

Banking Summit i Insurance Forum - Spotkanie Liderów Bankowości i Ubezpieczeń - to realizowane przez MMConferences w dniach 12 i 13 kwietnia 2017 r wydarzenie cieszące się dużym zainteresowaniem wśród liderów sektora finansów. Głównym tematem Konferencji były "Finanse w dobie cyfryzacji" oraz "Wpływ Regulacji na Strategie Banków".

WIĘCEJ
21.11 2016

Iwona Mirosz prelegentem warsztatów „Nowe zasady kontroli KNF w sektorze bankowym”

Autor: Iwona Mirosz Kategoria: Pozostałe

Iwona Mirosz wystąpiła jako prelegent podczas warsztatów "Nowe zasady kontroli KNF w sektorze bankowym" organizowanych przez MMC Polska w dniach 15 - 16 listopada 2016 r. w Warszawie.
Warsztaty były poświęcone najnowszym zmianom legislacyjnym w zakresie nadzoru nad bankami, w szczególności zwiększonym uprawnieniom KNF, procedurom kontrolnym, sankcjom stosowanym przez nadzór finansowy. Tematem prelekcji mecenas Iwony Mirosz były zmiany prawne w odniesieniu do nadużyć finansowych.

WIĘCEJ
23.08 2016

Iwona Mirosz prelegentem podczas OGÓLNOPOLSKIEJ KONFERENCJI DLA KADRY ZARZĄDZAJĄCEJ BANKÓW SPÓŁDZIELCZYCH organizowanej przez Centrum Edukacji i Doradztwa w Biznesie „Innowator” w dniach 31 sierpnia – 2 września 2016 r.

Autor: Iwona Mirosz Kategoria: Pozostałe

Iwona Mirosz wystąpi jako prelegent podczas OGÓLNOPOLSKIEJ KONFERENCJI DLA KADRY ZARZĄDZAJĄCEJ BANKÓW SPÓŁDZIELCZYCH organizowanej przez Centrum Edukacji i Doradztwa w Biznesie "Innowator" w dniach 31 sierpnia – 2 września 2016 r. w Hotelu Zawiercie Business & Leisure w Zawierciu.
Konferencja poświęcona będzie między innymi najnowszym zmianom legislacyjnym i ich wpływowi na funkcjonowanie banków spółdzielczych. Tematem prelekcji mecenas Iwony Mirosz będzie omówienie Dyrektywy 2014/17/UE z dnia 4 lutego 2014 r. w sprawie konsumenckich umów o kredyt związanych z nieruchomościami mieszkalnymi oraz omówienie projektu ustawy o kredycie hipotecznym wprowadzającego istotne zmiany dla banków, pośredników kredytowych i kredytobiorców w zakresie udzielania kredytów hipotecznych.

WIĘCEJ
18.05 2016

Bartosz Jankowski prelegentem podczas warsztatów ZARZĄDZANIE PRODUKTEM UBEZPIECZENIOWYM – REKOMENDACJE KNF organizowanych przez MMC Conferences w dniach 27-28.06.2016

Autor: Iwona Mirosz Kategoria: Pozostałe

Bartosz Jankowski wystąpi jako prelegent podczas warsztatów „Zarządzanie produktem Ubezpieczeniowym - rekomendacje KNF” organizowanych przez MMC Conferences w dniach 27-28 czerwca 2016 r. w Hotelu Westin w Warszawie.

WIĘCEJ