Wojciech Puciata

Wojciech Puciata ukończył Wydział Prawa na Uniwersytecie im. Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz studia podyplomowe LL.M. na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Regensburgu (RFN).

Doświadczenie prawnicze zdobywał w kancelariach prawnych na terenie Polski, Niemiec i Austrii m.in. w kancelariach: Wierzbowski Eversheds, Rymar i Partnerzy Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych, Salans D. Oleszczuk Kancelaria Prawnicza, Jurgen Geiling & Partner GbR w Cham oraz Freshfields Bruckhaus Deringer LLP w Wiedniu.

Wojciech Puciata posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe w zakresie kompleksowej obsługi instytucji finansowych, w szczególności w kwestiach dotyczących prawa upadłościowego i restrukturyzacji, problematyki kredytów konsumenckich, outsourcingu bankowego, przetwarzania danych osobowych, transakcji typu M&A oraz z zakresu obrotu nieruchomościami.

Ponadto, ma bogate doświadczenie procesowe w reprezentowaniu instytucji finansowych w postępowaniach sądowych i administracyjnych.

Jest autorem licznych opinii prawnych oraz szkoleń dotyczących prawa bankowego, ochrony danych osobowych oraz prawa upadłościowego.

Jego zainteresowania to historia i rynki finansowe.

Zna języki: angielski i niemiecki